Loading...
kafelek

O nas

Kim jesteśmy i jak myślimy?

Wszyscy jesteśmy zawodowymi podróżnikami. Za każdy kraj w Manufakturze Podróży odpowiada tzw. Przewodnik – osoba, która zna go jak własną kieszeń. Rezydent mieszkający w nim od lat, doświadczony podróżnik po kilkunastu wyprawach, zawodowy przewodnik pracujący dla największych biur podróży, reporter, organizator wyjazdów. Nasze programy tworzą wyłącznie specjaliści w swoich dziedzinach - dzięki temu zwykłą wycieczkę potrafimy zmienić w wyjątkową podróż.

Założycielem Manufaktury Podróży jest Tomek Michniewicz  –  jeden z najpopularniejszych polskich podróżników, dziennikarz oraz doświadczony organizator wypraw i ekspedycji. Jest autorem czterech bestsellerowych reportaży książkowych, programu podróżniczego “Inny świat” w telewizji TTV oraz audycji “Reszta świata” w radiowej Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice” w Trójce.

Promuje odpowiedzialną, etyczną turystykę. Od lat organizuje wyjazdy dostępne dla każdego, dopasowując ich intensywność i standard do oczekiwań każdego uczestnika. Nie unika turystycznych szlaków, ale lubi z nich schodzić – i to proponuje wszystkim uczestnikom swoich projektów.

Zespół

Tomek dobiera zespół Manufaktury Podróży bardzo starannie, kierując się tylko dwoma kryteriami – wiedzą Przewodnika oraz zaufaniem do niego. Wśród naszych Przewodników są m.in.:

Dwukrotny laureat nagrody Traveler miesięcznika National Geographic. Autor książek podróżniczych, pilot wyjazdów trampingowych, jeden z najpopularniejszych headlinerów festiwali podróży w Polsce.

Robb Maciąg
Bliski Wschód

Przewodnik, organizator wypraw, autor programów biur podróży. Specjalizuje się w poszukiwaniu miejsc, do których nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Na stałe w Ameryce Centralnej.

Sebastian Kozłowski
Ameryka Centralna

Redaktor naczelna portalu podróżniczego Monoloco, fotograf oraz autorka licznych artykułów podróżniczych. Od 10 lat mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Joanna Składanek
Bliski Wschód

Od ponad 10 lat podróżuje na północ o każdej porze roku i w każdych temperaturach. Przewodnik i organizator wypraw, dziennikarz, przyrodnik. Lubi duże drapieżniki.

Kamila Kielar
Tereny północne

Podróżniczka, żeglarz, fotograf, pilot wycieczek. Poprowadziła ponad 100 wypraw na kilka kontynentów. W 2015 roku założyła agencję podróży Soul Travel, by realizować wyjazdy do kultur rdzennych.

Renata Koper
Azja

Pilot i organizator wypraw z dwudziestoletnim doświadczeniem, autor przewodników po Afryce. Specjalizuje się w przewodnictwie wśród dzikich zwierząt. Na stałe w Afryce.

Krzysztof Jaxa Kwiatkowski
Afryka

Pilot wycieczek i organizator podróży obsługujący najbardziej wymagających klientów. Zna kilkadziesiąt krajów świata, co roku wyjeżdża przynajmniej 20 razy. Jeden z najbardziej doświadczonych przewodników w Polsce.

Piotr Kruczek
Europa

Podróżniczka i archeolog. Autorka książek o Chinach i Indonezji. Organizatorka i pilot wypraw trampingowych oraz wyjazdów incentive. Ekspert National Geographic od kierunku Indonezja.

Anna Jaklewicz
Azja

Maja Hawranek i Szymon Opryszek. Niezależni reporterzy, autorzy książki ``Tańczymy już tylko w Zaduszki``. Od 2014 wgryzają się i przekopują przez Amerykę Łacińską, a historie jej mieszkańców opisują na blogu Intoamericas.com.

Intoamericas
Ameryka Łacińska

Organizator wyjazdów, fotograf, autor kilku przewodników po Norwegii. Redaktor portalu Norwegofil.pl. Nad fiordy jeździ regularnie od 15 lat.

Konrad Konieczny
Europa

Touroperator i pilotka, od 2004 na stałe w regionie Maghrebu. Zarówno zawodowo, jak i prywatnie nieustannie eksploruje teren, poświęcając na to każdą wolną chwilę.

Natalia Wojnowska
Maghreb

Fotograf i dziennikarka dla Institute for War and Peace Reporting, pilotka wycieczek z kilkunastoletnim doświadczeniem, właścicielka bloga migawkizpodrozy.com.

Magdalena Konik
Europa

Pilotka, przewodniczka, dziennikarka, korespondentka Polskiego Radia z Ameryki Południowej. Od sześciu lat na stałe tam. Autorka bloga Tresvodka.com.

Monika Trętowska
Ameryka Południowa

Zawodowy podróżnik, wieloletni rezydent na Malediwach i Bali. Fixer programów telewizyjnych i organizator trudnych przedsięwzięć wyprawowych. Na co dzień w Indonezji.

Łukasz Szolc-Nartowski
Azja

Geograf, przewodniczka górska i lodowcowa. Prowadzi grupy turystyczne i trekkingowe po wyżynach i lodowcach Islandii.

Paulina Pierzak
Europa

Organizator wypraw, autor kilku bestsellerowych książek podróżniczych. Autor bloga i vloga Busem Przez Świat, nagrodzonego tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.

Karol Lewandowski
Australia

Zwiedził ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach oprócz biegunów. 10 lat temu osiedlił się na Sri Lance. Autor przewodników po Cejlonie (wyd. Pascal, Bezdroża). Animator, aktor, pilot wycieczek i gawędziarz.

Paweł Szozda
Azja

Absolwentka japonistyki na Oksfordzie, studentka Polskiej Szkoły Reportażu. Autorka bloga „W krainie tajfunów”, gdzie pisze głównie o Azji Wschodniej. Mieszkała w kilku krajach Dalekiego Wschodu.

Karolina Bednarz
Azja

Geograf, pilot wycieczek, autorka programów dla biur podróży. Od 10 lat nieustannie odkrywa tajniki azjatyckich wierzeń, filozofii, kultury i obyczajów.

Monika Feliksiak
Azja

Laureat nagrody Traveler National Geographic, autor bloga Skok w Bok Blog. Fixer i organizator, jego teksty o życiu w Azji były publikowane w prasie i na największych portalach internetowych.

Maciek Klimowicz
Azja

Pilot wycieczek, autor wielu programów wyjazdowych. Od niemal dziesięciu lat prowadzi zarówno małe grupy trampingowe, jak i duże wycieczki po Azji, głównie po Państwie Środka.

Kazik Pawłowski
Azja

Jeden z najlepszych specjalistów od krajów Dalekiego Wschodu w Polsce. Na stałe mieszka w Azji, gdzie ma rodzinę. Zakamarki Azji poznaje motocyklem, szukając miejsc poza utartym szlakiem.

Maciej Ryczko
Azja

Przewodnicy, członkowie The Explorers Club, organizatorzy wypraw fotograficznych i etnograficznych, ekstremalnych trekkingów i planów filmowych.

Anna i Jakub Urbańscy
Azja

Kulturoznawczyni, rezydentka i pilotka, obecnie współwłaścicielka biura podróży Alanya Online. Autorka bloga tur-tur.pl, współautorka książki ``Turcja. Półprzewodnik obyczajowy``.

Agata Bromberek
Europa

Od ponad 6 lat podróżniczo związana z krajami Półwyspu Bałkańskiego. Autorka bloga Bałkany Według Rudej. Fascynuje się historią Albanii oraz krajów byłej Jugosławii.

Aleksandra Zagórska-Chabros
Europa

Podróżnik, publicysta i stały komentator wydarzeń azjatyckich w mediach. Autor czterech książek, w tym dwóch bestsellerów naukowych; za swoje pionierskie prace o Birmie został nazwany ``twórcą polskiej birmanistyki``.

Michał Lubina
Azja