Loading...
kafelek

Najczęstsze pytania

Najczęstsze pytania

Jeśli pojawiają się najczęstsze pytania, to są na nie również najczęstsze odpowiedzi. Poniżej zebraliśmy je dla Waszej wygody.

Czy wasze wyjazdy prowadzi pilot albo przewodnik?

Nie. Konstruujemy programy podróży dla indywidualnych turystów. W podróż ruszysz samodzielnie, wyposażony w obszerny pakiet porad praktycznych, rekomendacji i przestróg.

Bez obaw, zaplanujemy Ci każdy dzień bardzo skrupulatnie – nie będzie Ci brakować żadnych informacji.

Na jaką pomoc mogę od Was liczyć?

Standardowo przygotujemy dla Ciebie indywidualny program podróży. Jednak w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu, możesz liczyć na nas również w kwestii rezerwacji biletów i noclegów, a nawet konsultacji przed wyjazdem czy asysty telefonicznej w przypadku nieprzewidzianych trudności podczas podróży. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

Co mam zrobić, jeśli podczas podróży pojawią się problemy?

Wraz z programem otrzymasz zestaw procedur awaryjnych, które pomogą Ci w najbardziej powszechnych sytuacjach kryzysowych. Będziesz wiedział do kogo i w jakiej sytuacji zadzwonić i dostaniesz kontakty do konsulatu lub ambasady.

Jeśli wybierzesz pakiet Asysta, nasz Przewodnik będzie pod telefonem przez cały czas trwania Twojej podróży i będziesz się mógł do niego zwrócić z prośbą o pomoc.

W jakiej formie dostanę program?

Nasze programy są dostarczane w formie pliku przygotowanego do wygodnego wyświetlania podczas podróży na smartfonie, tablecie lub laptopie oraz do druku.

Czy pomożecie mi znaleźć bilet lotniczy i hotele?

Tak, i to nawet w najtańszym pakiecie. W każdym programie sugerujemy najlepsze połączenie lotnicze oraz różne hotele do wyboru, wraz z możliwością ich samodzielnego zarezerwowania.

Nie mam pojęcia, dokąd jechać. Czy to problem?

Absolutnie nie. Quiz, który wypełnisz, jest bardzo dokładnie przemyślany. Pozwoli nam sprecyzować Twoje preferencje i potrzeby, a następnie zaproponować Ci kierunki, które będą dla Ciebie odpowiednie. Możliwe, że będziemy wiedzieć gdzie Ci się spodoba lepiej niż Ty sam!

Czy wasze wyjazdy odbywają się w określonych datach?

Nie. Każdy wyjazd jest dopasowany do twoich preferencji. To jedna z przewag samodzielnych wyjazdów – możesz zaplanować trasę co do dnia i wyjechać, kiedy chcesz.

Nigdy samodzielnie nie podróżowałem. Trochę się obawiam.

Nie ma czego. Wyjazd z przygotowanym przez nas programem to najlepsza metoda łagodnego wejścia w świat samodzielnych podróży – najważniejsze decyzje podejmujemy za Ciebie! Wyposażymy Cię też w obszerny poradnik przed pierwszą podróżą, który przeprowadzi Cię za rękę przez cały proces – od etapu planowania, po bezpieczny powrót.

Jak powinienem się przygotować przed podróżą?

Wraz z programem otrzymasz od nas obszerny poradnik oraz zestaw sugestii, co zabrać w podróż w wybrane przez Ciebie miejsce. Dowiesz się też jak zdobyć wizę, czy się zaszczepić oraz na co się przygotować. Tak więc – spokojnie!

Czy mogę wyjechać bez znajomości obcego języka?

W podstawowych sprawach porozumieć się można nawet na migi wszędzie na świecie, jednak brak jakiegokolwiek obcego języka sporo utrudnia.

Dla takich osób dobieramy kierunki, w których można skorzystać z pomocy lokalnego, polskojęzycznego przewodnika oraz popularne wśród Polaków.

Czy zaproponujecie mi program spełniający dowolne wymogi?

Nie. Jeśli z kwestionariusza wyczytamy, że masz nierealistyczne oczekiwania, poinformujemy Cię o tym, żeby uchronić Cię przed rozczarowaniem i niepotrzebnymi wydatkami.

Nierealistyczne wyobrażenie może dotyczyć m.in. budżetu (np. „miesiąc w Japonii za 1000 zł”), terminu (np. pomysł na wyjazd w okresie huraganów na Karaiby), ale też samej treści podróży (np. oczekiwania rzeczywistości nieaktualnej od 50 lat).

Opieramy się na naszej wiedzy i doświadczeniu i nigdy, ale to nigdy nie naciągamy naszych Klientów.

Czy zwracacie uwagę na etykę podróżowania?

Tak. To jeden z filarów naszej działalności. Nie zaproponujemy Ci np. kąpieli ze słoniami w rzece ani głaskania tygrysów, gdyż wiemy, jak bardzo zwierzęta są maltretowane, by turyści mogli się do nich zbliżyć. Znamy natomiast inne sposoby, by doświadczyć podobnych emocji, nie niszcząc przy tym świata. I te znajdą się w Twoim programie!

Czy gwarantujecie mi bezpieczeństwo?

Nasze programy zawierają ostrzeżenia i przestrogi, natomiast z doświadczenia wiemy, że okazjonalnie zdarzają się nieprzewidziane komplikacje i nieprzyjemne zdarzenia.

Zasugerujemy Ci ubezpieczenie, a w naszym programie będą zawarte procedury na sytuacje awaryjne – będziesz wiedzieć kogo i jak poprosić o pomoc, jeśli wydarzy się coś niedobrego.

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do nas.